Guild Wars 2 Türkiye

Orjinalini görmek için tıklayınız: Organize PvP -Tartışma Alanı-
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Herkese merhaba,

Guild Wars 2'de iki çeşit PVP bizi bekliyor malumunuz. Bir tanesi Open World PVP denilen, oyuncu sayısında, level aralığında ve gear'ında kısıtlama olmaksızın belirlenmiş haritalarda özgürce PVP yapmak. Bu kısım şimdilik ucu çok açık olduğundan es geçilebilir.

Diğer seçeneğimiz ise, tüm kullanıcıların son level skill + ability'lere ulaşabildiği, gear farkının olmayacağı, tamamen Oyuncunun Yeteneklerine ve takım çalışmasına bağlı olduğunu düşündüğüm 5v5 Organize PVP.

GuildWars2.jpg

Şimdiye kadar elimizde olan bilgiler ile birlikte yeni gelecekleri de dahil ederek, burada tartışmaya açmak istediğim konu;

- Takım yapısını nasıl oluşturmak istiyorsunuz? (Damage + Control + Support olarak)
- Sadece şu ana kadar açıklanmış sınıflar olsa nasıl bir 5v5 takımı oluştururdunuz?

- En iyi takım oyuncusu hangi profession görünüyor? Her ne kadar her profession tüm rollere bürünebilecek olsa da şahsen ben her takımın PVP için bir Guardian isteyeceğini düşünüyorum. Smile

- Oyunun özellikle organize PVP kısmını, oyunun genelini bırakıp oynamayı düşünüyor musunuz? Bu şekilde bir oyunun katkısı artısı eksisi ne olur? Eski oyunu oynayan arkadaşlar bu konu hakkında bir fikir verebilirler mi? Örneğin, oyunu aldık, iyi güzel, PVP seviyoruz.. arkadaşlar da online. Hiç PVE kasmadan direk Arenaya atlayıp ladder mı yapacağız?

NOT : Konu genişlemeye ve farklı soru ve görüşlere açıktır. Uzun zamandır yenilikler açıklanmadığı için forumca bir beyin fırtınası yapalım istedim.
Haydi bakalım Smile
Güzel düşünmüşsün konuyu, beyin fırtınası döner burada.

Şu ana kadar açıklanmış sınıflarla, hatta hepsi de açıklansa, "ideal PvP takımı şu olur" demek çok zor, hatta gereksiz olur bunu söylemek. Çünkü ANet sınıfların hepsini birbiri üzerinde üstünlüğü olmayacak şekilde ve tamamen oyuncunun oyun tarzını yansıtacak şekilde dizayn ettiği için, bunu söylemek zor.
Bu PvP takım kombinasyonlarını tamamen skiller belirleyecek yine ilk oyundaki gibi bence, buildler belirleyecek ne tarz bir takım oyununa ne tarz skill kombinasyonlarının gerektiğini. Tabi bu aşamada bazı sınıflarda olan skiller moda buildlerin vazgeçilmezi haline falan gelirse şayet, o zaman işte "şu class lazım şu build için" gibi olaylar dönecek Smile Bilmiyorum demek istediğimi anlatabildim mi açık, ama büyük oranda o şekilde döner olaylar PvP kombinasyonlarında.

En iyi takım oyuncusu olayı da bence yine skillere bağlı, mesela Ranger'ın şu ana kadar açıklanan skillerini incelemiştim geçen gün, şaşırtıcı derecede güzel takım skilleri var. Ama dediğin gibi Guardian'ın bazı skilleri takım defansı için vazgeçilmez olacaksa (ki biraz öle gözüküyor), Guardian çoğu PvP buildinin bir parçası olabilir. Fakat emin olun çok fantastik buildler göreceksiniz Smile GW bu.

Hiç PvE oynamadan sadece PvP oynayan çok fazla oyuncu vardı GW1'de. GW2'de de olacaktır elbet ama çok daha az olacaktır diye düşünüyorum, çünkü efsane bir PvE var bu sefer karşımızda. Hiç PvE oynamamayı tercih edip full PvP progress mümkün olacak zaten GW2'de, ben tercih etmem o ayrı ^^

pvp çeşidi olarak bir de WvW yok mu? ben açıkçası onunla ilgileniyorum.
Konu güzel olmuş Kaptan eline sağlık. Şimdiye kadar ArenaNet'in açıklamalarına bakarsak klasik mmo üçlüsünü kırma konusunda baya kararlı duruyorlar ve üzerinde çok düşündükleri çalıştıkları belli. Belki bunu söylemek için erken ama sınıflar içerisinde, Guardian'nın takım bazlı pvp'lerde most wanted olabilir diye düşüyorum.Smile Zaten izlediğimiz videoların içinde takım defansına yönelik shield of absorption gibiı skiller güzel görünüyor. Birde tartışmaya açılmışken tabi daha önce gw1'ri oynamadım ama gvg gibi takım bazlı pvp'lerde, "aynı level, eşit ekipman kalitesi" pek hoşuma gitmedi, tabi burada istenen oyuncuların sadece yeteneklerine, takım oyununu nasıl oynadıklarına ve buildlerine göre bir pvp yapmak ama madem pve yapıcaz trait, item vs toplayacaksak bunu karşılığını almak lazım. zaten oyunda sidekick sistemiyle herkes gücüne göre item, ödül alacaksa bari bunun karşılığını arenada görsün oyuncular.Smile Word PvP namı diğer WvW'ye gelince beni oyuna daha çok çekti. Açık alanda ister takım bazlı ister solo olarak oynanabilmesi, birilerine bağlı olmadan casual olarakta oynanabilmesi güzel görünüyor. Bunun yanında guild veya alliance olarak burada kale, maden vs. gibi noktları kontrol altına almak ve bunların karşılığında bonus ödüller kazanmak kulağa hoş geliyo. Karakter konusuda Spin seninle aynı fikirdeyim, skilleri o kadar incelemedim ama sınıf olarak ranger güzel görünüyo ah bide yanında pet olmasa Big Grin
(15-04-2011, 09:41 AM)Mzgrhtp Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Birde tartışmaya açılmışken tabi daha önce gw1'ri oynamadım ama gvg gibi takım bazlı pvp'lerde, "aynı level, eşit ekipman kalitesi" pek hoşuma gitmedi, tabi burada istenen oyuncuların sadece yeteneklerine, takım oyununu nasıl oynadıklarına ve buildlerine göre bir pvp yapmak ama madem pve yapıcaz trait, item vs toplayacaksak bunu karşılığını almak lazım.
WvW bunun için var zaten. WvW tamamen açık ve serbest bir alan, herkesin ekipmanı vs. farklı orada.

Evet o yüzden WvW daha çok ilgimi çekiyor. Tabi sadece PvP oynayarak olmaz, PvE'de gayet zengin içerikli olacak kesin.
Bende uzun süre WvW'de zaman geçireceğimi düşünüyorum, hatta main karakterimin dışında sadece WvW ile progress yapacak bir karakter dahi açabilirim ^^
Kaptan çok güzel bir konuya parmak basmışsın. Ben GW 1'de Hakanın da bahsettiği gibi hiç PVE yapmayan gruptaydım bunun nedeni de gerek görmediğim içindir.Onun için PVP'den aldığım zevk bana fazlasıyla yetiyordu. GW 2'de WvW'u duyduğumda resmen ağzım kulaklarıma varmıştı. Uzun lafın kısası GW 2'den beklediğim kadarı ile hem class hemde skilleri ele aldığımızda şimdiden bir şablon oluşturmak çok güç. GW 1'de çok uçuk GVG buildleri görmekteyiz. Bunun yanında Guild sistemi ve GVG ler hakkında bir bilgi yok bildiğim kadarı ile bunlarıda hesaba katarsak PVP çok çeşitli olacak ve aynı zevki vereceğini düşünüyorum.

Yeni başlayan arkadaşlar için PVE yaparak başlamalarını tavsiye ederim çünkü GW 1'de PVE karakter ve itemlerin ayrı bir prestiji vardır. Bunun yanında oyunun geneline hakim olursunuz ayrıca title vs. gibi tamamlayabilirsiniz. Kendimden örenk vermem gerekirse 4 seneye yakın zamandır oyundayım HOM puanları için PVE yapmaya basladım ve o kadar acemi kaldım ki sanki 0 dan baslamış gibi herşeyi baştan yapmak zorunda kalmıştım. Onun için devamlı PVP yapmaya karar vermeden önce ilk önce PVE ile max lvl yapmanızı öneririm
Vallahi WvW diğerine göre çok daha cazip geliyor.
Organized PvP ve WvW farklı olaylar ve hitap ettiği kesim de farklı. Organize PvP biraz daha pro bir olay, ödüllü turnuvaların, pro-gaming aktivitelerinin gerçekleşeceği bir olay, GW1'den miras.
Organize PvP daha çok strateji bazlı oynamayı seven, hardcore PvP'ci oyunculara hitap ediyor, ilk oyunda da öyle oldu zaten.
WvW ise genel anlamda MMO'larda bildiğimiz PvP tarzını seven oyuncuların daha çok talep göstereceği bir olay.
PvP ler ne zaman 5v5 oldu yahu :S
(16-04-2011, 01:51 PM)Efaithm Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]PvP ler ne zaman 5v5 oldu yahu :S

10 dakkadır bunu düşünüyordum bende. Huh
Oha Smile Bayağıdır öyle ^^ Organized PvP 5v5 olacak.
GvG de 5v5 mi olacakmış ya ? Eğer öyle olursa guildler içerisinde kan davası çıkar ben söyliyim baştan Big Grin.
Organize PvP'nin 5v5 şeklinde olacağı uzun süredir belli fakat daha başka detay yok henüz. Yani farklı modlar neler olur ? GvG'lerde de 5v5 mi olur ? Bunlar belli değil. Ağustos'taki PAX'te içimden bir his PvP detayları açıklanacak diyor, bakalım göreceğiz.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14