Guild Wars 2 Türkiye

Orjinalini görmek için tıklayınız: Oyuna Başlanır mı?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
İyi günler arkadaşlar oyuna başlamayı düşünüyorum yapımcılar oyunla ilgileniyor mu oynayanlar Hâlâ var mı türk oyuncu sayısı ve türk guildleri ne alemde ve oyunun ek paketlerini almadan ne gibi sıkıntılar yaşarım almam gereken bir ek paket var mı olmazsa olmaz.
Oyuna ne amaç ile başladığına göre değişir.
İçeriğini görüp oynamak istiyorsan en az 500-1000 saat rahat oynarsın, 9k saat var bende.
Yapımcılar şuanda oyunla eskisine göre daha çok ilgileniyor ama bunun biteceğini söyleyenlerde var. oyun ilk başladığı haftada çıkmıştı bu söylemler.
Bizden oynayan sayısı ortalama 50-100 arası aktif oyuncu ama 3-4k bizden oyuncu vardır diye düşünüyorum aktif olmayan.
Tam anlamıyla aktif bir ortamı yok gw2'nin facebook'taki çoğunlukla yeni oyuncuların aktif olduğu sayfa harici.
Guild kurmak oldukça kolay olduğundan ve yönetim isteği olan çok fazla oyuncu olduğundan yerli guild sayısı oyuncu sayısına eşit yada oldukça yakındır.
Hali hazırda en azından çekirdek kadrosunu kurabilmiş ve halen devam eden 4 normal guild ve 2 raid guildi biliyorum. Eminim 2-3 tane daha aklıma gelmeyen yada bilmediğim guild vardır.
Oyunun paketlerini almadan sahip olamadığın içerik harici sosyal açıdan da bazı sıkıntılar göreceksin.
Oyunun ilk haftasından beri yeni-eski birçok kişiye oyunu öğretip, bu kişilerin tek tek kısa yada orta dereceli bir sürede kendisinden yada oyundan uzaklaştığını gören 5-6 oyuncu harici kimse seni, yani paketlerin hepsini almamış ve bariz "ben kalmayı düşünmüyorum zaten" diyen bir yeni oyuncuyu ciddi görmeyecektir.
Muhabbet ortamına katılabilirsin ama kadroya giremezsin o halde.

Bu son kısım özellikle çoğu farklı oyunda görebileceğin bir şey.
Yani ilk olarak şöyle kabaca 2-4 hafta boyu f2p olarak dene. Beğenirsen tüm paketleri aynı anda orjinal sitesinden al, indirimli ve güvenli oluyor bu şekilde.

Umarım istediğin bilgiyi verebilmişimdir.
Oyuna başlanabilir bence arkadaşın da dediği gibi oyundan ne beklediğinle alakalı birazda.Pve ortamı güzel pvp açısından da yeterli 2 sene oynadım ben laptopdan oynadığımdan wvw lerde kasıyordu o yüzden o kısımdan pek zevk alamadım.Full ascended ve 2 legendary craflıyabildim ama mmorpg lerde lifeskilli sevdiğimden burda istediğimi tam olarak bulamadım.Araştırmalarım sonucunda yeni bir masaüstü pc toplayınca black deserte bakmaya karar verdim.Orda lifeskill öğelerini beğendim baya.Ama gw2 özellikle avrupada oldukça fazla oyuncusu olan bir mmorpg oyuncu sıkıntısı çekmeyecek bi mmo.Hikaye bakımındanda oldukça tatmin edici bana göre.Karar senin kesinlikle bir şansı hakediyor ama