Guild Wars 2 Türkiye

Orjinalini görmek için tıklayınız: Hall of Monuments Ödüllerine Genel Bakış
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
S.a
Beyler acaba bu itemler yalnızca karakterin güzel bir görünüme sahip olması için mi?(Silkroaddaki dressler gibi)
Yoksa artıları var mı stamina +5 hp +7 gibi? Bu tür artılar eski gw oyuncuları ile yeni oyuncular arasında önemli bir farka neden olur mu gw2 de ?
(03-02-2011, 05:04 AM)Spin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]İlk oyunu oynamamış veya Guild Wars'a yabancı arkadaşlar için belirtmekte fayda var; Guild Wars genel olarak PvP'nin çok ön planda tutulduğu bir oyun ve o yüzden end game'de armorların, itemların birbirlerine üstünlüğü yok, oyuncunun tercihleri, kabiliyetleri o farkı oluşturan. O yüzden bu bonus itemların görünüşleri (skin) önemli. GW'da oyuncular bir item için fazla oyun içi para veriyorsa falan bu görünüşü, ender bulunurluğu, görsel efektleri falan için oluyor genelde, ki dediğim gibi bu bonus itemlara özel bir istisna yapmadılarsa bu itemların görünüşlerini istediğiniz bir aynı kategorideki armor parçanıza aktarabileceksiniz.
demişim Smile
Bu iyi olmadı işte.Oynadığım online oyunlarda karakterlerin itemleri vslerde ve exp kasarken belirleyiciydi.Gw2 ye alışmak zaman alacak.
GW item bazlı bir oyun değil daha çok oyuncunun yeteneğine ve takım oyununa bağlı yani oyuncu bazlı bir teması vardır. Amaç leveling değil takımla beraber karşı takıma karşı üstünlük kurmaktır.Sırf bu özellikleri ile diğer MMO'lardan ayırır. Umarım kolay alışır ve zevk alarak oynarsın.
Oyunu öğrenme amaçlı gw1 trology key'e sahibim ve 12 lvl'e kadar ele kasıp sıkıldım açıkçası arada pvp için asasla giriyorum. ''League of Legends'' vari bir oyun pvpsi gerçekten zevkli ama tek başıma takıldığım için çok da heycanlanmıyorum. B ye basıp gvg maclarını izlemek daha heycanlı benim için, youtube'a girer gibi oyuna giriyorum Smile oda karakterleri sadece görünüş olarak gördüğümden yaptıkları hareketleri anlamlandıramadığımdan kendimi tam olarak oyuna veremedim.
Sorum şu;
GW2 nin mantığına dayalı hom puanlarıyla gelen şeylerin yeni playerlara artılar katmaması normal ve iyi bir durum ama adamın kafasında yazacak yazılar için (title), atıyorum elleri yanarak gezeceginiz için heycanlısınız tabiki oyunda görsellik önemli ama benim için ön planda olmadığından anlayamıyorum. Açıkcası bu durumlar için vakit ayırıp puan kasma cabası içerisinde olmanızda boşuna olamaz. Lafın kısası sizin gibi heycanlı olmak istiyorum.
Bunun için bana oyundaki title ların, görsel itemlerin, minipetlerin ne işe yaradıklarını anlatabilirseniz yada link'ler ile yönlendirirseniz sevinirim. Smile
Soruna kisa ve net cevaplar vermeye caliscam :
- Oyun icinde title kazanmak gorsellikten cok karakterinin prestij kazanmasi ile ilgili. Bir partide glad 5 ustu isen daha fazla zevk alirsin yada daha kolay randomway partiler bulabilirsin. Bunun yaninda kişisel tatmin duygusu da var tabiki.

- Gorsel itemler hakkinda ise su şekilde düşünüyorum ugrastigin ve gerçekleştirdiğin basarilarin gorsel olarak tatmini. Çünkü GW item based bir oyundan cok öte

Sonuc olarak GW 2'ye başlarken karakterimin ustunde ghostly hero yazmasindan gurur duyarim
(13-02-2012, 03:51 AM)mchi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]GW2 nin mantığına dayalı hom puanlarıyla gelen şeylerin yeni playerlara artılar katmaması normal ve iyi bir durum ama adamın kafasında yazacak yazılar için (title), atıyorum elleri yanarak gezeceginiz için heycanlısınız tabiki oyunda görsellik önemli ama benim için ön planda olmadığından anlayamıyorum. Açıkcası bu durumlar için vakit ayırıp puan kasma cabası içerisinde olmanızda boşuna olamaz. Lafın kısası sizin gibi heycanlı olmak istiyorum.
Bunun için bana oyundaki title ların, görsel itemlerin, minipetlerin ne işe yaradıklarını anlatabilirseniz yada link'ler ile yönlendirirseniz sevinirim. Smile

Ben seni anlıyorum gayet. Biz zamanında yoğun bir şekilde GW1 oynarken bazı arkadaşlar vardı, oyunun sadece "PvP" pakedini satın alıp oynuyorlardı, PvE'yi görmemişlerdi bile, ama merakları PvP tarafındaydı.

Seninki de benzer sayılır. Vakit ayırıp puan kastırma çabası derken, onun nedeni herkese göre farklılık gösterebilir, şöyle ki;

Mesela ben yıllarca oynamışım bu oyunu, GW2 bekliyoruz çılgın gibi (fansitesi falan kurmuşuz o derece Smile ), böyle bir title/görsel item olayını yapmamam düşünülemezdi. Fakat yine de ben bile 50 üzerinden 35 yapıp bıraktım (30 puan ile tüm ekstra itemları açmış oluyorsun, sonrasında 5 puanda bir sadece yeni bir title geliyor). Kimi arkadaş var illa o "Champion of the Gods" title'ını almak için 50'ye kastırdı, ben mesela gerek görmedim. İşte o yüzden kişiye göre değişiyor. Oyuna şimdi yeni başlamış biri için çok anlam ifade etmeyebilir, çünkü senin de dediğin gibi görsellik dışında hiç bir getirisi yok ve oyun içinde zaten bu pet ve görsel itemlardan daha değişik ve güzel yeni şeyler olacaktır. Bunlar sadece GW1 oyuncularına özel olması için tasarlanmış küçük jestler diyebiliriz Smile

Ne işe yaradığını sorusuna cevap olarak ise şunu verebilirim: diğer MMO'lardan "social" itemlara aşına mısın bilmiyorum ama, çoğu öyle denebilir bunların. Minipetler yanında geziyor, görsellik dışında bir getirisi yok. Diğer itemlar da keza benzer şeyler. GW2 sadece PvP-PvE progress kastırılan bir oyun değil, insanlar sık sık şehir merkezlerinde, guild salonlarında buluşup muhabbet edecek, Role-Play yapacak, GW1'de de bu böyleydi. Bu sebeple bu tarz şeylere GW'nin çekirdek oyuncuları biraz önem veriyor, oyunun atmosferini tamamlıyor bunlar.

Umarım soruna biraz cevap olmuştur Smile

Son cevap atılalı bir süre olmuş ama. Benim aklıma takılan bir şey var. Oyuna GW2 ile başlayacak olan bizlerin bu item, pet ve titleları alma gibi bir şansımız olmayacak mı peki? Sadece GW1 oyuncularına özel şeyler mi bunlar? Yoksa GW1 oyuncularının GW2 ile başlayanlardan ayrılıp "Aha! Sen yeni başlamışsın galiba. Çömez." gibi monologlara girebilmesi için birkaç adım önden başlamalarını sağlayan bir şey mi? Smile
Hall of Monuments Ödülleri Guild Wars 1 oynayarak kazanılabilen şeyler, fakat GW2 çıktıktan sonra da hala GW1'e girip bu puanları almaya devam edebileceksin. O yüzden GW1 oynayan herkes bunları kazanabilir çok sonra da olsa Smile Fakat soruna cevap olarak; evet, GW1 oyuncularına özel.
merhabalar... benim sorum şu: atıyorum 20 puan aldım HoM'da. bana 20 puana kadar olan bütün hediyeler mi gelecek, yoksa en son olan mı?
20 puan'a kadar bütün hediyeleri alabilirsin.
(25-07-2012, 11:43 PM)Snowrose Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]20 puan'a kadar bütün hediyeleri alabilirsin.

teşekkür ederim.
aklıma bir soru daha geldi. teker teker sorduğum için kusura bakmayın Smile

HoM'dan elde ettiğimiz itemları trade yapabiliyor muyuz acaba?
peki arkadaşlar bu hediyeleri gw2 de nasıl alacağız ? Cevap verirseniz sevinirim.
@I am Le Ge N D

Gw2 ye üye olurken sana soruyorya hani
Do you have a GuildWars Account diye oraya yes dersen Gw1 üyeliğini yazıyorsun öyle oluyor Smile..Ama ayrı üyelik aldıysan orasını bilemiyorum.
hacı hersey iyi güzelde hall of monuments nerde nerden ne kasiyoruz . bir atillailhan vardı o ne oldu ?
Sayfalar: 1 2 3