Guild Wars 2 Türkiye
Norn - Baskı Önizleme

+- Guild Wars 2 Türkiye (http://www.guildwars2tr.com/forum)
+-- Forum: Guild Wars 2 (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Irklar (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Forum: Norn (http://www.guildwars2tr.com/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Konu Başlığı: Norn (/showthread.php?tid=41)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Norn - Efaithm - 02-01-2011

hero-norn.jpg
Eğer yeteri kadar cesursan, efsanen sonsuza dek yaşar....


Onlar, donmuş kuzeyden seslenir — norn, kahramanların ırkı. Bu büyük, şekil değiştiren savaşçılar, yiğitliği ve zaferi herşeyden üstün tutarlar. Onlar, sadece çeliğin gücüne güvenir.

Norn, yalvarmaz, veya tanrıların iyiliği için yere kapanmaz, hayır. Onun yerine, onlar, hayvanların ruhlarına hürmet eder, ve onlardan kuvvet alır. Norn, onların dinsel totem hayvanlarının formuna dönüşebilir — kar leoparı, kuzgun kurt — ve onların gücünü savaştıkları herzaman çağırır.

Uzak kuzeydeki evlerinden buz ejderhası Jormag tarafından sürülen Norn ırkı, Shiverpeak Dağlarının dondurucu tepelerinde yeni yurtlarını kılıçlarıyla şekillendirdi. Büyük buz ejderhasının gölgesi bu onurlu sürülenlerin üstüne düşer, bazıları, yozlaşmış olanlar - Svanir'in Çocukları - yüce Totem ruhu olarak Jormag' a tapar. Acımasız ve kanlı bir kader, bu hainleri bekler.

Bağışlamayan Shiverpeaks boyunca dağılan norn, büyük salon Hoelbrak gibi ortak salonlarda yaşadı. Onlar zayıf ırkların yönetimlerini daima küçük görür, norn takip etmez, takip edilir. Hiçbir norn bir kralın veya kraliçenin karşısında diz çökmemiştir ve aslada çökmeyecek.

Her norn bilirki sadece cesur ve güçlü ölümsüzlüğe ulaşır. Galibiyetler hikayelerde ve şarkılarda kutlanır, zayıf olanlar unutulur, zaman altında gömülü kalır. Bu kahramanın, nornun yoludur.

Shiverpeaks Dağları, Norn Irkının Avlanma Alanı

<a href="http://www.youtube.com/v/INHRqEpWmks&amp;rel=0&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/INHRqEpWmks&amp;rel=0&amp;fs=1</a>

GuildWars2_NornBonusWP01_800x600.jpg


GuildWars2-07-800x600.jpg


GuildWars2-08-800x600.jpg


GuildWars2_NornBonusWP02_800x600.jpgRE: Norn - KillMore - 30-03-2011

yaw norn nedir allah aşkına :S yine iskandinav toplumlara gönderme yapmışlar... human desen haçlı gibi.


RE: Norn - Axsassin - 30-03-2011

Evet bana da gereksiz geldi.Bildiğin Human işte nesi ayrı bir ırk? Sylvari yada Charr olacağım anlaşılanRE: Norn - Mzgrhtp - 30-03-2011

ben şimdilik Charr oynama düşüncesindeyim, fakat server olarak forumdaki arkadaşlarla aynı serverda oynamak isterim.


RE: Norn - Spin - 30-03-2011

Norn Guild Wars 1 senaryosunda yeri olan ve kahramanları olan bir ırk. GW2 için ırk olsun sallayalım ırkı değil yani, iyidir Norn.
Edit: Bir de öyle bir söylemişsiniz ki, sanki ArenaNet yetkilileri oturup "İskandinavlara benzeyen bir ırk yapak la, güzel olur" gibi geyik yapıyor sanacak gören Smile
Norn'ların GW lore'unda hikayesi ve olayları var, kahramanları var. Kitaplarda yerleri var, kahramanlıkları var, senaryoları var. Sadece Sylvari yeni bir ırk, yani GW2'ye özel. Diğer ırkların hepsinin geniş hikayeleri var. Guild Wars sağlam bir senaryo zeminine oturan bir oyun, kitap serisiyle vs. Diğer bazı MMO'lar gibi "şöyle bir oyun yaptık, şimdi buna senaryo uyduralım" oyunu değil.


RE: Norn - Kaptan - 31-03-2011

Bence de norn iyidir. Hele ırksal özellikleri ile aslında sadece iskandinavlara gönderme olarak da kalmıyor. Biraz şamanlık tadında şekil değiştirme olayları da var. Kürklü zırhları sevmesem de Norn ırkı benim için de ilgi çekici.


RE: Norn - yekone - 31-03-2011

Arkadaşlar bu gw2 yi oynamak için parayla almak şartmı ?
ben oynamayı düşünüyorum ama oyun hakkında pek bilgim yok deneme amaçlı demosu felan yokmu bunun üyeliği felan yokmu varsa anlatacak birissi varmı ?


RE: Norn - Efaithm - 31-03-2011

(31-03-2011, 08:29 PM)yekone Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu gw2 yi oynamak için parayla almak şartmı ?
ben oynamayı düşünüyorum ama oyun hakkında pek bilgim yok deneme amaçlı demosu felan yokmu bunun üyeliği felan yokmu varsa anlatacak birissi varmı ?

Arama butonumuz bunun için yokmu zaten?


RE: Norn - yekone - 31-03-2011

arama yaptım ama istediğim cevabı bulamadım ne yazıp arıyacağım ?


RE: Norn - Juvixted - 31-03-2011

Vallahi ben açıkcası oyundaki hiçbir ırkı sevmedim.Her bir ırkın hikayede önemli paylarının olduğunu biliyorum fakat Elf ırkının hastası olarak hikayede en azından bi Elf filan olsaymış ne güzel olurmuş diyorum.

Irklara şöyle bir bakıyorum;

Asura:Bu ırkı zaten görünüşleri nedeni ile kafadan eliyorum.
Charr:Hayvan türünde karakter yönetmeyi sevmediğim için bunlarıda eliyorum.
Human:Kendi ırkım olduğu için, başkalaşmak için oyunlarda pek seçmediğim bir ırk.
Sylvari:Her ne kadar Elflere benzeselerde şimdiye kadar izlediğim videolara ve gördüğüm resimlere dayanarak bu ırktan yüksek derecede emoluk seziyorum.
Norn:Kaptan'ın da dediği gibi bende kürklü ırkları pek sevmem açıkcası.Ayrıca şekil değiştirme olayınada pek sıcak bakmıyorum.

Eğer emoluğu andırmayan bir Sylvari yaratabilirsek, Sylvari olurum.Yaratamazsak Norn ırkına geçiş yaparım, eğer onlara da ısınamazsam Human olurum. Big Grin


RE: Norn - Efaithm - 31-03-2011

(31-03-2011, 09:00 PM)yekone Nickli Kullanıcıdan Alıntı: arama yaptım ama istediğim cevabı bulamadım ne yazıp arıyacağım ?

Arama kutusuna aramak istediğin konu ile alakalı kelimeler yazarsan, veya forumlarda GW2 yi yeni takip edenler için olan Sıkça Sorulan Sorular ve Guild Wars 2'ye Giriş başlıklardından bu bilgileri öğrenebilirsiniz.
RE: Norn - burakelwood - 11-01-2012

Ya çoğu oyunda elf var artık sıkılmadıkmı bence ırklar gayet iyi herkesin tarzına uygun ırk var.


RE: Norn - slowrock22 - 11-01-2012

katılıyorum. Her MMORPG'de Elf gibi ırkları görmekten sıkıldım ben açıkçası. F2P yada P2P farketmez Elf Dwarf Human 3lüsü beni baydı artık. Yapımcılar uğraşmak istemiyor herhalde. GWnin ırkları gayet ilginç ve yeterli bana görede. Norn'lar bilmiyorum bi tek banamı öyle geliyor ama Nornlarda bi Vikingli havası var. zırhları tipleri geçmişleri falan.


RE: Norn - burakelwood - 11-01-2012

bi olay çıksa "döner bıçaklarıyla dalalım abi" havasındalar Big Grin


RE: Norn - Spin - 11-01-2012

(11-01-2012, 10:33 PM)slowrock22 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Norn'lar bilmiyorum bi tek banamı öyle geliyor ama Nornlarda bi Vikingli havası var. zırhları tipleri geçmişleri falan.

Havası yok öyle zaten. Nordic kültüründen esinlenmedir Norn ırkı. Diğer oyunlarda da Norn, Nord vs. gibi isimlerle görebilirsiniz.

Hatta ;


<a href="http://www.youtube.com/v/zJF9yfuExCU&amp;rel=0&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/zJF9yfuExCU&amp;rel=0&amp;fs=1</a>